Ekskursija pažengusiesiems

PALIKĘ VILNIUJ PĖDSAKĄ LITVAKAI (II dalis)

Jau žinančius, ką galime vadinti litvakais ir kuo jie ypatingi, vaikščiojusius po Senamiestį ir klausiusius ten gyvenusių ar besilankiusių žymių litvakų istorijų, kviečiu išgirsti daugiau ir pažinti giliau!

Pažengusiųjų (bet) lygio ekskursijoje:

  • intensyviai prasieisime Centru ir Naujamiesčiu (Tilto, Vilniaus, Jono Basanavičiaus gatvėmis),
  • papasakosiu dar daugiau istorijų apie žymius vilniečius ar Vilniuje apsilankiusius ir garsius litvakus, apie kuriuos iki šiol kalba visas judėjų (ir ne tik) pasaulis,
  • užvesiu ant kelio, kokiomis asmenybėmis toliau galėsite domėtis savarankiškai.

Šioje ekskursijoje dauguma istorijų – iš XX-ojo amžiaus, tačiau jos nebus susijusios su Holokaustu. Pasakojimų apie Vilniaus gete žuvusius ar kalintus žymius žmones kviečiu pasiklausyti ekskursijoje pažengusiesiems “Vilniaus geto vartus pravėrus – 10 istorijų iš geto”.

Po ekskursijos būsite jau antrojo, arba bet, lygio Vilniaus litvakų žinovas. Jei patiks ir norėsite dar, praneškite info@litvakshtetls.com ir sugalvosime naujų pasakojimų!

Ekskursijos trukmė – ne trumpiau nei 2 val.
Ekskursijos pradžia – ant Centrinio pašto laiptų (Gedimino pr. 7)
Visos ekskursijos metu vaikščiosime po Centrą ir Naujamiestį.

Istorijos ir objektai:

  • Rafaelis Chvolesas ir namas, kuriame jis gyveno,
  • Jaša Heifecas ir vieta, kur jis mokėsi,
  • Markas Šagalas ir teatras, kur jis lankėsi,
  • Hermanas Perelšteinas, Josifas Brodskis ir jiems skirtos atminimo lentos,
  • Romenas Gary ir jam skirta skulptūra,
  • Maksas Vainraichas ir namas, kuriame jis gyveno,

O taip pat istorijos apie Leopoldą Godovskį, Lazarį Segalą, Chaimą Sutiną, Josifą Finą ir kitas talentingas ir žymias asmenybes. Pasilieku teisę esant poreikiui ir atradus naujų įdomesnių istorijų, šiek tiek keisti vietas ir žmones.

Dėl individualios ekskursijos grupei kainos ir laiko susisiekite info@litvakshtetls.com

Istorijos:

Romainas Gary. Ekscentriškas rašytojas, diplomatas ir lakūnas, dviejų literatūrinių Gonkūrų premijų laimėtojas savo jautriausiame romane “Aušros pažadas” pasakoja apie vaikystę, praleistą Didžiojoje Pohuliankoje Vilniuje.

Hermanas Perelšteinas. Žymusis Maestro, Šefas, berniukų choro “Ąžuoliukas” įkūrėjas ir ilgametis vadovas, per savo gyvenimą išgyveno tris tremtis: 1941 m. birželį – tiesioginę, į Sibirą, 1956 m. – sovietinės valdžios represijas grįžus namo į Lietuvą ir 1979 m. – savanorišką emigraciją, į JAV.

%d bloggers like this: