Žemėlapis

Žemėlapyje pateikiami visi žinomi objektai, susiję su žydiškuoju paveldu: išlikę ir perstatyti sinagogų pastatai arba jų vietos, buvusios turgaus aikštės ir gatvės su išlikusiais žydų prekybiniais pastatais, paminklai, skulptūros, įvairūs akcentai (įrašai jidiš kalba), dekoratyvinės detalės, gatvės meno kūriniai ir kt, žydų kapinės.

Visi objektai yra pažymėti Dovydo žvaigždės ikonėlėm ir nuspalvinti trimis spalvomis (atspalviais). Tai susiję su objektams sąlyginai priskirtais lygiais:

Pradedančiųjų lygis // žali objektai:
BŪTINA aplankyti kiekvienam
Pažengusiųjų lygis // geltoni objektai:
PATARTINA aplankyti besidominčiam.
Patyrusiųjų lygis // raudoni objektai:
ĮSPŪDINGA, jei aplankysite bent dalį šių.

Pilka spalva pažymėti objektai – neišlikę, yra apytiksliai aiški tik jų vieta.

Yra ir ypatingi – juoda spalva – pažymėti objektai. Tai – masinių žydų žudynių vietos ir kapai (Holokausto memorialai). Jie irgi paskirstyti įvairiems lygiams, kuriuos nustatyti galima dviem būdais: kairiame meniu punkte pasižymėti tik dominantį lygį arba pažymėti konkretų objektą – jo aprašyme surasite ir rekomenduojamą lygį.


Lietuvos žydų paveldo žemėlapis kuriamas visiškai privačia iniciatyva ir savo lėšomis. Jeigu matote prasmę ir norite prisidėti prie šio žemėlapio nuolatinio atnaujinimo, kviečiu atsiųsti savo nufotografuotas objektų nuotraukas, patikslintas koordinates.

Taip pat kviečiu paremti (PAYPAL arba kreditine kortele), paspaudus mygtuką apačioje.


To English speakers: even though the map is still mainly in Lithuanian, I am step by step translating it. If you have any inquires, questions, remarks or corrections, please do not hesitate to contact me: I will try to translate required information upon your request. If you find it interesting and wish to support my personal initiative, please donate via PAYPAL (Credit Cards available).

%d bloggers like this: