Iniciatyvos visuomenei

Labai norėtųsi, kad 2020-ieji, Lietuvos žydų istorijos ir Vilniaus Gaono metai, taptų tikrai Lietuvos žydų ir Vilniaus Gaono metais!

Tam sukūriau iniciatyvą “Padėkime mokiniams daugiau sužinoti apie Lietuvos žydų istoriją”. Prie jos prisidėti gali kiekvienas, “nupirkęs” vaikui ekskursiją už 8 eurus. Galima nupirkti ir 2, 3 ar 5 vaikams. Tikslas – nusivesti 250 socialiai remtinų, mažiau uždirbančių šeimų vaikų į ekskursijas po žydiškas vietas.
Šiame termometre vaizduojama, kiek pinigų jau skirta ekskursijoms. Ekskursijos pirkėjas negalės pasirinkti konkretaus vaiko, tačiau vaikas gaus savo geradario/ės vardą ir bus paprašytas papasakoti jam ar jai savo įspūdžius.

Padėkime mokiniams sužinoti apie Lietuvos žydų istoriją!

fundraising thermometer

Powered By:
JustFundraising.com

Update Thermometer

Tai pat norėčiau rasti ekskursijų pirkėjų iniciatyvioms vaikų klasėms ir jų mokytojams. Galbūt atsirastų įmonė ar asmuo, kuris galėtų sumokėti 120 eurų už dvi ekskursijas klasei (dėl dalyvių skaičiaus ribojimo, klasę reikėtų skelti į dvi dalis)? Arba nupirkti ekskursiją pusei klasės (60 eurų)? Dėl sąskaitos išrašymo susisiektume, tai nebūtų parama ar labdara, tai būtų nupirkta paslauga/dovana – ekskursija klasei.
Ekskursantų paprašytume po to papasakoti savo įspūdžius “globėjams”.

Kaip nupirkti ekskursiją vaikui ar klasei (vieno mygtuko opcijos atsisakau dėl kaštų mažinimo):

 • Pinigai:
  • Vieno bilieto vaikui kaina – 8 eurai.
  • Ekskursijos klasei kaina – 120 eurų.
  • Ekskursijos pusei klasės kaina – 60 eurų.
 • Mokėjimo pavedime prašau nurodyti “Už ekskursiją 1 vaikui / 2, 3, 5 vaikams / klasei / pusei klasės”
 • Dėmesio! Atlikus pavedimą prašau pranešti savo kontaktus el. paštu info@litvakshtetls.com arba SMS žinute tel. 8 610 46155, kad vėliau galėtume su Jumis susisiekti dėl įspūdžių ir ataskaitų.
 • Dėmesio! Jei reikalinga sąskaitą faktūra ir individualios veiklos pažymos kopija, prašau atsiųsti savo rekvizitus adresu info@litvakshtetls.com.
 • Mokėjimą prašau atlikti šiais rekvizitais:

Gavėjas AUŠRA MIKULSKIENĖ
Sąskaitos numeris: LT36 7300 0101 0761 7513 Swedbank
Sąskaitos numeris: LT27 7044 0000 6061 6370 SEB

Ekskursijos nebūtinai vyks Vilniuje ir nebūtinai jas vesiu aš. Mano tikslas – įtraukti kuo daugiau kitų miestų ir miestelių (buvusių štetlų) bendruomenių, palaikyti jas šiuo “karantininiu” laikotarpiu. Surasiu vietinius žydų paveldo žinovus iš muziejų, mokyklų, turizmo centrų ar bibliotekų, kurie puikiai tai išmano ir gali sudominti vaikus.
Tačiau pradinė iniciatyva – parodyti kuo daugiau Vilniaus žydų paveldo ir supažindinti su Vilniaus Gaonu, kam šie metai ir skirti.

Ekskursijas nedidelėms vaikų grupėms jau bus galima organizuoti šį birželį, mokytojai po truputį jau teiraujasi apie tokias galimybes. Intensyviausiai ekskursijas planuočiau rugsėjui.
Nutikus taip, kad karantinas bus pratęstas ir rudenį, lėšas skirtume tuo metu leidžiamoms iniciatyvoms, skirtoms vaikus supažindinti su Lietuvos žydų bendruomene.

Apie visas nupirktas ir pravestas ekskursijas, vaikų ir klasių skaičių, vaizdžiai ir atsakingai informuosiu ir viešai, ir, metų pabaigoje, asmeniškai.

Apie Litvak Shtetls tvaraus keliavimo ir pažinimo principus galite paskaityti čia.

Daugiau apie mane ir Litvak Shtetls projektą skaitykite čia.

Dovanokime vaikams reikalingas, svarbias ir būtinas žinias ir patirtis!

%d bloggers like this: